Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » SOUSTŘEDĚNÍ 08/2019

ČTVRTEK 8.8. den pátý

publikováno 04.08.2019 (aktualizováno 13.08.2019)

Pátý den. Čtvrtek. Při snídani bylo téměř hrobové ticho. Málokomu zbývají síly na jakoukoliv činnost navíc. Všechno už je stroze racionální. Ale nálada je pořád skvělá. Dopolední trénink se nesl ve znamení přípravy na večerní přátelák. To znamená posuny na velkém hřišti, základní mikrokombinace a nakonec postavení při standartce dlouhým nákopem. Něco nám šlo lépe, něco vůbec, ale ve finále se všechno ukáže až večer. Hřiště bylo připraveno už dopoledne a soupeř z Morkovic určitě taky. Ti hráli v loňském roce krajskou soutěž Zlínského kraje a v konkurenci mimo jiné Napajedel a Hluku skončili ve středu tabulky. Po obědě jsme si ještě za hodinku zkusili nejčastější standartní situace jako rohy, obranné i útočné, přímé kopy i ze stran a nakonec dva základní signály. Po tomto tréninku už všichni čekali a těšili se na zápas. Hodinová pauza a šlo se na věc. Morkovice přijeli přesně na čas a dík patří místnímu klubu, že jim poskytl zázemí šatny se sprchou. V 17:30 byly oba celky připraveny na hrací ploše a zápas mohl být zahájen podle dohody na 3x25 min. Slovan vyběhl v této základní sestavě: Krtek - Vendula, Honzík, Filda, Pepa - Wilson, Judy, Vláča, Tom - Škoďák, Ondra. Připraveni byli Natka, Sykyč a Kevin. Korťák plnil roli statistika, protože laboroval s bolavými lýtky a bylo zbytečné jeho zdraví pokoušet. Po úvodním seznámení se ujal diktování tempa hry Slovan. První šanci měl Vláča, ale střele z 10 metrů chyběla razance i umístění. Morkovičtí se téměř nedostávali za půlící čáru a naši kluci se mohli dostávat častěji do zakončení. V 16.min pak přišel první gól. Ondra uvolnil za hranou velkého vápna Judyho a jeho přízemní střela do protipohybu gólmana se zastavila až v síti. Výsledkem 1:0 první třetina taky skončila. A v první přestávce jsme kluky ujistili, že jsme s předvedenou hrou spokojení. Hodně dobře hrála děvčata na pravém kraji obrany a opory Judy se Škoďákem na hrotu. Líbila se i nová stoperská dvojice Honzík s Fildou a na pravém křídle Wilson. Že se trochu budou prát s prostorem Tom a Ondra se čekalo. Nicméně výkon byl velmi slibný. Druhou třetinu jsme hráli mírně do kopce a tak jsme čekali jestli to Morkovické povzbudí. Nakonec tomu tak nebylo, protože jsme v této části přidali další tři góly. Dva padli po úniku Wilsona na pravém křídle, když v koncovce vždy oslovil lépe postaveného spoluhráče. V prvním případě to byl Kevin, který zaznamenal první trefu ve starších žácích a ve druhém případě vyzval Wilson ke skórování Škoďáka, který se už mýlit nemohl. Celkově čtvrtý gól vstřelil opět Judy po závaru ve vápně soupeře a úspěšné dorážce. Celou třetinu si zahrál Sykyč a taky Natka. Po těchto dvou třetinách bylo o zápase rozhodnuto. Proto jsme ve třetí části mohli zkusit i nějaké nestandartní rozestavení. Pošetřili jsme bojovníka Škoďáka a postavili do hrotu Wilsona, pak jsme kraje obrany obsadili oběma děvčaty a zkusili Toma na pravé záloze. To už trochu sehranost vázla a další gól už jsme nepřidali. Přesto jsme byli až do konce lepším celkem. Ve finále jsme byli se zápasem hodně spokojeni a kluci nás příjemně překvapili. A děvčata ještě o dost víc. Víme, že mistrovská soutěž bude o hodně složitější, ale po doplnění sestavy o Štěpána, Paťu a Korťáka by to snad mohlo fungovat. Jsme teprve na začátku a snad jsme zvolili tu správnou cestu. Reakce diváků po zápase nás v tom trochu víc utvrdily. Po vítězném zápase už nás čekala oblíbená regenerace se saunou a wellnesem. Čtvrteční program jsme ukončili naprosto vyčerpaní a spokojení ještě před stanovenou večerkou v 22:30. A protože to byla poslední noc na soustředění, tak trenéři s rodiči hodnotili zápas a vůbec celý pobyt až dlouho do letní noci. Samozřejmě při sportu a sice pingpongu.

SLOVAN - MORKOVICE         4:0   ( 1:0, 3:0, 0:0 )            góly: Judy 2, Kevin a Škoďák