Úvod » SOUSTŘEDĚNÍ 02/2019

ČTVRTEK 7.2. den čtvrtý

publikováno 24.02.2019 (aktualizováno 23.06.2019)

Čtvrteční den má být ve znamení vyvrcholení celého týdne, přáteláku v Hlučíně. Původně jsme měli v úmyslu hrát s kategorií U14, tedy ročníkem 2005, ale tito chlapci měli zrovna povinnosti v akademii a tak jsme bylinakonec rádi, že Hlučínským nebylo proti srsti postavit kategorii U15, která s přehledem vede žákovskou divizi. Takže soupeř velmi kvalitní a pro Slovan velká výzva a zkušenost. Také domácí museli vědět, že jim naše mladé družstvo nebude příliš vzdorovat, ale vyšli nám vstříc a za to jim patří dík, protože absolvovat soustředění bez jediného zápasu by nebylo úplně nejlepší. Ale popořádku. Poslední ranní jednotka na umělce v Chlebičově byla zaměřena na přechodovou fázi a kombinaci na půli soupeře. Únava však byla obrovská, takže tomu odpovídalo i tempo jednotky. Nicméně jsme to dotáhli do konce a snad nejvíc z celého týdne se těšili na oběd a malý odpočinek po něm. Ten byl opravdu titěrný, neboť zápas v Hlučíně byl domluvený na 15:00 a cesta trvala asi 40 minut. V mikrobusu to pak vypadalo tak, jako by jsme se vraceli z dlouhých cest. Většina kluků totiž při cestě usnula a tak, když naše výprava vystupovala před umělkou v Hlučíně, to nevypadalo, že se na utkání příliš těšíme. Po nezbytné úvodní přípravě, jsme nastoupili v sestavě Krtek - Kuba, Luke, Kameni, Filda Zatloukal - Maty, Judy, Kovy, Mates - Čeba, Tade. Připraveni Vláča, Pepa a Škoďák. A ačkoliv se dalo čekat, že začátek zápasu bude náramně těžký, tak přece jen jsme mohli začít lépe než inkasovat dva góly do 7.minuty. Byl to opravdu fičák, na který jsme nebyli vůbec nachystaní. Teprve potom jsme se snad trochu dostali k míči a lehce se nadechli. Stav 2:0 vydržel téměř po celý zbytek poločasu. Taky my jsme se dostali do dvou nebezpečných situací. Vždy po akcích Matyho. Tu větší bohužel neproměnil Čeba, když odražený míč ve vápně nedokázal důrazně dostat do sítě. Tu druhou šanci prováhal Maty, když svůj těžký kop volejem na zadní tyči netrefil úplně přesně. Samozřejmě jsme museli vidět, že domácí tak tři, čtyři vyložené šance zahodili. Nicméně tu úplně poslední v závěrečné vteřině z brejku proměnili a tak byl poločasový stav 3:0. Tímto byl také hodně poznamenaný průběh druhé půle. Do hry se dostali naši nejmladší Pepa, Škoďák a Vláča a taky domácí sestavu hodně prostřídali. Padly ještě tři branky a všechny do naší sítě. Konečný výsledek tedy nakonec 6:0. Utkání nám velmi výrazně pomohlo. Když přešlo úvodní zklamání z celkového skóre, tak jsme museli kvitovat, jakou lekci nám soupeř udělil. Ale hlavně nám ukázal směr, kterým bychom se měli ubírat. Zvlášť těm našim mladším hráčům Hlučínští ukázali jak by to mělo vypadat. Tlak na míč při ztrátě, přepínání z útočné fáze do obranné, využívání celé šířky hřiště, rychlá kombinace na co nejmíň dotyků a velká fyzická převaha. To všechno se dá určitě natrénovat. Teď je na trenérech, aby to do tréninku všechno dostali a aby kluci pochopili, že to z tréninku musí přenést do zápasu. Takže z Hlučína jsme odjížděli sice se smíšenými pocity, ale doufám, že taky s velkým odhodláním do další práce. Myslím, že v mikrobuse si to všichni zúčastnění v hlavě pěkně rovnali do budoucna.
Po příjezdu do Žimrovic jsme se snažili trochu uvolnit atmosféru, protože kluci si to zasloužili za celý pobyt. Na dobré náladě jsme začali pracovat už po večeři při pobytu ve wellnes zóně a kluci si užili vířivky i sauny. Potom už se do hlavní role pasovali Judy se Škoďákem, kteří se za pomoci Martiny přetvořili ve dvě transky a svými čísly bavili naprosto celé osazenstvo ubytovny. Výroky jako "jsem levná", nebo "vyhul klacka, bude dvacka" se stanou symboly tohoto soustředění, společně s hláškami ze seriálu Most. Večerka byla tentokrát posunutá i díky velké karetní partii při hře Uno. Nedlouho po půlnoci byl celý čtvrteční program ukončen.